Destek Hattı:

0545 656 42 15

Haber Detay

ENDÜSTRİYEL SEKTÖRLER
Epoksi kaplama endüstride çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Günümüzde neredeyse kaplama ve yalıtım uygulamalarında epoksinin kullanılmadığı bir alan kalmamıştır.Özellikle araç ve insan trafiğinin çok yoğun olduğu mekanlarda epoksi kaplama insanlara çok büyük üstünlükler sağlamaktadır. Endüstride Epoksi Kullanımı Endüstriyel zemin kaplamalarında Fabrika üretim sahalarının kaplanmasında,Kimyasallara dayanıklı kaplamalarda Otomotiv ve Elektronik Sanayide, Gemi ve Ahşap Yat Sanayisinde,Çelik ve Metal Kaplanmasında Her türden boru hatları kaplamalarında İnşaatlarda ve yapısal amaçlı güçlendirmelerde Grout, Ankraj ve Dilatasyon uygulamalarında Beton derz dolgu uygulamalarında Köprülerde asfalt altı izolasyonlarda İçme suyu depolarının kaplamalarında Uçak hangarları zemin kaplanmasında Otopark zemin kaplamalarında.

GIDA SEKTÖRÜ
Gıda sektöründe kullanılan epoksi sağlık standartlarına uygun olarak üretilmiş ürünlerden kullanılmaktadır. Uygulamalarımızda bakanlık onaylı solvent içermeyen ürünler güvenle kullanılmaktadır. Yağ ve kimyasallara karşı dirençli ve dayanıklı olması sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı yüzeyler oluşturması, kolay temizlenmesi, hijyenik olması ayrıca agrega ilavesiyle kaymaz bir zemin elde edilebilmesi epoksinin sağladığı üstünlüklerdendir. Gıda sektöründeki üretim tesislerinde gıdaların saklandığı depo ve tesislerde Gıda maddelerinin satıldığı alanlarda Kafeterya ve Mağaza Zeminlerinde Mezbahalar ve Et İşleme Tesisleri Yemek Fabrikalarında ve Tesislerin Mutfaklarında Ekmek ve Un Fabrikaları ile Fırınlarda Açık ve Kapalı Pazar Yeri zeminlerinde. Kanunen bir çok gıda üretim tesislerine epoksi yüzey zorunluluğu getirilmiştir.

DEKORATİF AMAÇLI
Günümüzde gelişmiş ülkelerdeki yapılarda epoksi kaplama sonunda modern ve estetik görünümlü mekanlar oluşturulmaktadır.Bu mekanlarda epoksi kaplamayla modern görünümlü mekanların yaratılmasının yanında sağlıklı ve hijyenik mekanların oluşturulması da amaçlanmaktadır.Çünkü kaplama yapılan alanlar kullanım süresince tozuma yapmazlar, bakteri barındırmazlar ve kolay temizlenirler. Epoksi kaplanmış mekanlar uzun ömürlüdür. Epoksilerin kaplanması oldukça kolay olup kullanımı çok rahattır.

Diğer Haberler

EPOKSİ KULLANILDIĞI ALANLAR
EPOKSİ KULLANILDIĞI ALANLAR. 22 - Şubat - 2020
EPOKSİ NEDEN KULLANILMALIDIR
EPOKSİ NEDEN KULLANILMALIDIR. 22 - Şubat - 2020
EPOKSİ NEDİR?
EPOKSİ NEDİR?. 22 - Şubat - 2020

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.